💎Europa aan tafel een cultuurgeschiedenis van eten en drinken

Artikelnr: 8462

Monumentaal en rijk geïllustreerd werk waarin Léo Moulin de culturele betekenis van eten en drinken in Europa onderzoekt.

27,50

Levigon: unieke en zeldzame boeken, met zorg geselecteerd voor verzamelaars, kunst- en geschiedenisliefhebbers.

Vanuit een brede historische en sociologische invalshoek analyseert Moulin hoe voedingsgewoonten, tafelmanieren en culinaire tradities zich doorheen de eeuwen hebben ontwikkeld.

Het boek behandelt onder meer de oorsprong van smaken en voorkeuren, de invloed van religieuze regels en kloostercultuur, de evolutie van keukens en recepten, en de rol van voedsel als sociaal en symbolisch gegeven. Daarbij wordt duidelijk dat eten en drinken meer zijn dan louter dagelijkse noodzaak: zij vormen een essentieel onderdeel van de Europese cultuurgeschiedenis.

  • Titel: Europa aan tafel een cultuurgeschiedenis van eten en drinken
  • Auteur: Léo Moulin
  • Uitgeverij: Mercatorfonds
  • Taal: Nederlands
  • Bindwijze: Halflinnen hardcover met stofomslag, zeer goede staat
  • Aantal pagina’s: 423
  • Jaar: 1988
  • ISBN: 9061531934
💎Europa aan tafel een cultuurgeschiedenis van eten en drinken heeft nog geen reviews. Deel uw product ervaring en plaats een review.
💎Europa aan tafel een cultuurgeschiedenis van eten en drinken

Meest recente reviews

Alternatieve artikelen voor 💎Europa aan tafel een cultuurgeschiedenis van eten en drinken