De animisten vormden geen echte school in de Vlaamse schilderkunst, de naam komt van Paul Haesaerts (1901-1974), die in 1942 overeenkomstigheden in het werk van enkele los van elkaar staande kunstenaars opmerkte.
In deze stroming maken de vervormingen en gebruik van aardse kleuren die typisch waren voor het Vlaamse expressionisme plaats voor een eenvoudige en intieme weergave van de werkelijkheid.
Hun werken getuigen van een poëtische en gevoelig realistische benadering van het onderwerp. Het is de mens, met zijn gevoelens, zijn zwaktes en sterktes, die bij hen centraal staat, en die interesse uit zich in rustige, soms ook intieme, taferelen.
De belangrijkste vertegenwoordigers: Albert van Dijck, War Van Overstraeten, Jules De Sutter, Hubert Malfait, Georges Dheedene
 

De animisten

 

Reacties

Waardering

SLECHT     GOED

Tags